شیشه رنگی

یکی از سبک هایی که در معماری داخلی از گذشته بسیار مورد استقبال قرار گرفته است وحتی افرادی خاص پسند امروزه از این سبک برای زیبایی محیط استفاده می کنند، استفاده از شیشه رنگی در نمای داخلی و خارجی ساختمان است. اگر توجه کرده باشید ما اکنون در اکثر بناهای تاریخی شاهد استفاده شدن بسیار از شیشه های رنگی هستیم که با تابش نور خورشید به آن ها فضایی دلنشین را ایجاد می کنند.

شیشه رنگی انواع گوناگونی دارد که در مکان و فضاهای متفاوتی بکارگیری می شود و این تفاوت در نوع از لحاظ جنس آن قابل بررسی است. طراحی این شیشه ها می تواند در نوع نشکن باشد و طوری ساخته شده باشد که سالیان سال بتوان با خیالی آسوده از آن ها استفاده کرد و در صورت قرار گرفتن در معرض تابش نور رنگ خود را از دست ندهند.

شیشه رنگی در یکی از انواع خود می تواند از جنس شیشه سکوریت باشد. شیشه سکوریت دارای مقاومتی بالا در برابر اشعه نور خورشید است و همچنین تا میزان بسیاری در برابر فشار و ضربه می تواند دارای استحکام باشد. علاوه بر همه ی این موارد نیازی به نگرانی در هنگام شکستن این شیشه ها نیست، زیرا تا حد زیادی نشکن بوده و در صورت شکستن تبدیل به تکه هایی با لبه ی گرد خواهد شد.